Оклахома Сити Тъндър унищожи Портланд Трейл Блейзърс с 62 точки в рекордна победа
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-12 | 15:06:06

Оклахома Сити Тъндър доминираше над Портланд Трейл Блейзърс в четвъртък вечер, печелейки с 62 точки, за да запише най-голямата победа в историята на франчайза и да се изравни за първото място в Западната конференция.

Победата със 139-77 завърза петия най-голям удар в историята на НБА, според StatMuse, и далеч надхвърли предишния рекорд за победа на OKC във франчайза от 45 точки.

Това беше втората най-голяма загуба на Трейл Блейзърс в историята на франчайза след загубата им с 65 точки от Индиана Пейсърс през 1998 г., а техните 77 точки бяха най-малкото отбелязани от всеки отбор през последните два сезона, според ESPN.

През 2021 г. OKC беше победен от Мемфис Гризлис със 73 точки в най-големия взрив в историята на НБА, смущаваща нощ, която звездният страж Шай Гилгеус-Александър каза, че отборът е използвал като мотивация.

„След този мач се обърнахме към това и просто си обещахме никога повече да не изпитваме това чувство“, каза той.

„Мисля, че беше малко от нашето гориво, за да стигнем до мястото, където сме тази вечер.“

Gilgeous-Alexander отбеляза рекордните за мача 31 точки с пет борби и четири асистенции, докато Josh Giddey стана първият играч в историята на NBA, който регистрира трипъл-дабъл за по-малко от 25 минути и не пропусна нито един удар, според StatMuse.

Австралийският гард завърши с 13 точки при стрелба 5 от 5, като същевременно добави 10 борби и 12 асистенции.

Беше гнила нощ за Блейзърс, които отбелязаха под 30% стрелба през нощта (27,7%), първият отбор, който направи това след Блейзърс през март 2022 г., според Брет Ъшър.

Портланд сега е първият франчайз в историята на НБА, който губи няколко мача с повече от 60 точки, според ESPN.

„Беше почти като перфектна буря, ако трябва да бъда честен с вас“, каза треньорът на Портланд Чонси Билъпс пред репортери след мача. „Нищо наистина не работи за нас.

„Искам да кажа, това беше… шиш – не е много хубаво да се каже за нас.

„Искам да кажа, ще кажа следното: мислех, че генерирахме доста добър външен вид през първото полувреме. Фактът, че не успяхме да направим почти нищо, ни обезсърчи.“

Анфърни Саймънс отбеляза най-високите за отбора 14 точки за Блейзърс при стрелба от 30,8%.

OKC вече е равен на първо място на Запад с Минесота Тимбъруулвс след три поредни победи, докато Блейзърс загубиха пет от последните си шест и седят на 14-то място, докато франчайзът продължава възстановяването си, след като размени звездния страж Деймиън Лилард на Милуоки Бъкс .

Източник: cnn.com